با یکی از دوستام سوار تاکسی شدیم. 
موقع پیاده شدن دوستم به راننده تاکسی گفت: ممنون آقا، واقعآ که رانندگی شما عالیه! 

راننده با تعجب گفت: جدی میگی یا اینکه داری منو دست میندازی؟! 

دوستم گفت: نه جدی گفتم. خونسردی شما موقع رانندگی در این خیابون‌های شلوغ قابل تحسینه. شما خیلی خوب رانندگی می‌کنین و قوانین را هم رعایت می‌کنین!
راننده لبخند رضایت‌بخشی زد و دور شد. 

از دوستم پرسیدم: موضوع چی بود؟! گفت سعی دارم "عشق" را به مردم شهر هدیه کنم! با صحبت‌های من اون راننده تاکسی، روز خوشی را پیش رو خواهد داشت. رفتارش با مسافرهاش خوب‌تر از قبل خواهد بود، مسافرها هم از رفتار خوب راننده انرژی می‌گیرن و رفتارشون با زیردست‌ها، فروشندگان، همکاران و اعضای خونواده خوب خواهد بود. به همین ترتیب خوش‌نیتی و خوش‌خلقی میون حداقل هزار نفر پخش میشه. من هر روز با افراد زیادی روبرو میشم. اگر بتونم فقط سه نفر رو خوشحال کنم، روی رفتار سه هزار نفر تآثیر گذاشته‌ام. 

گفتن اون جمله‌ها به راننده تاکسی هیچ زحمتی نداشت. اگر با راننده دیگه‌ای هم برخورد کنم اون رو هم خوشحال خواهم کرد. خوشحال کردن مردم یک شهر کار ساده‌ای نیست اما اگر بتوانیم چند نفر را خوشحال کنیم کار بزرگی انجام داده‌ایم. روح زندگی ما همین عشقه. در صورتیکه بعضی از ما با یک ادبیات ناپسند در پی فرصتیم که همدیگه را تحقیر کنیم: 
وااای چقدر چاق شدی! 
موهای سفیدتم که کم‌کم در اومد! 
اینهمه کار می‌کنی برای اینقدر درآمد؟! 
تو واقعآ فکر می‌کنی در این امتحان قبول میشی؟! 
و. 

این جمله‌ها و امثال اون کاملآ مخرب نیروی عشقند و عشق را از رابطه‌ها گریزان میکنن. اگر بتونیم زیبایی رو تو نگاه خودمون جای بدیم اصولآ عشقه که از وجود ما ساطع میشه. 

بیاییم تو این روزهای سخت جریان عشق را تو زندگی‌مون جاری کنیم. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

در مسیر پایتون گروه جهادی یاوران مهدی(عج) دبيرستان نمونه دولتي ريحانه(دوره اول) آموزش میکاپ گریم صورت عروس اروپایی مدرک John Andres آموزش زبان انگليسي به عنوان زبان دوم طراحي سيستم هاي تصفيه آب و فاضلاب لانه‌زنبوری Tierra